Tööhõive, sotsiaalküsimused ja sotsiaalne kaasatus

Detsentraliseeritud asutused



ELi detsentraliseeritud asutused täidavad tehnilisi, teadusalaseid või haldusülesandeid, aidates ELi institutsioonidel kujundada ja rakendada poliitikat.

Nad toetavad ka koostööd ELi, liikmesriikide valitsuste ja sotsiaalpartnerite vahel,  koondades tehnilisi ning erialaseid teadmisi.

Detsentraliseeritud ametid on loodud määramata ajaks ning asuvad ELi eri paigus. Iga amet on ainulaadne ja tal on oma roll.

Euroopa Komisjon teeb tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse valdkonnas koostööd järgmise viie ELi detsentraliseeritud asutusega:

  • Euroopa Tööjõuamet (ELA) aitab tagada, et tööjõu liikuvust ja sotsiaalkindlustuse koordineerimist käsitlevaid ELi norme täidetakse õiglaselt ja tõhusalt. ELA toetab ka liikmesriikide ametiasutuste koostööd nende normide täitmise tagamisel ning aitab kodanikel ja ettevõtjatel siseturu eeliseid paremini ära kasutada.
  • Euroopa Elu- ja Töötingimuste Parandamise Sihtasutus (Eurofound) pakub ja levitab olulisi teadmisi tööhõive- ja sotsiaalküsimuste kohta, mis aitab nendes valdkondades rakendada usaldusväärset ja tõendipõhist poliitikat.
  • Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuuri (EU-OSHA) ülesanne on muuta Euroopa ohutumaks, tervislikumaks ja tootlikumaks töötamiskohaks. Näiteks tehakse kindlaks uued ja tekkivad riskid töökohal ja hinnatakse neid.
  • Euroopa Kutseõppe Arenduskeskus (Cedefop) toetab Euroopa kutsehariduse ja -koolituse ning töökohapõhise õppe alase poliitika arendamist ning aitab seda rakendada.
  • Euroopa Koolitusfond (ETF) aitab liidu välispoliitika raames ülemineku- ja arenguriikidel kasutada oma inimkapitali potentsiaali hariduse, koolituse ja tööturusüsteemide reformimise kaudu.

Jaga seda lehte