Statistics Explained

Archive:Algas un darbaspēka izmaksas


Dati iegūti 2020. gada aprīlī.

Raksta atjauninājums plānots 2021. gada jūlijā.


This Statistics Explained article has been archived on 21 December 2020.


Highlights

ES 27 dalībvalstīs vidējās darbaspēka izmaksas stundā 2019. gadā bija 27,4 EUR — no 6,00 EUR Bulgārijā līdz 44,70 EUR Dānijā.
ES 27 dalībvalstīs nekoriģētā vīriešu un sieviešu darba samaksas atšķirība 2018. gadā bija 14,8 % — no 3,0 % Rumānijā līdz 22,7 % Igaunijā.
ES 27 dalībvalstīs 2019. gadā atsevišķa darba ņēmēja, kuram nav bērnu, gada neto izpeļņa bija vidēji 23 600 EUR — no 6000 EUR Bulgārijā līdz 42 600 EUR Luksemburgā.
ES 27 dalībvalstīs 2019. gadā strādājoša pāra, kam ir divi bērni, gada neto izpeļņa bija vidēji 50 500 EUR — no 12 100 EUR Bulgārijā līdz 94 600 EUR Luksemburgā.
[[File:Wages_and_labour_costs_FP2020-interactive-LV.XLSX]]

Aplēstās darbaspēka izmaksas stundā, 2019. gads

Šajā rakstā ir izklāstīti, salīdzināti un pretstatīti dati par algām un darbaspēka izmaksām (darba devēju izdevumiem par personālu) Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs, Apvienotajā Karalistē, kā arī ES kandidātvalstīs un Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas (EBTA) valstīs.

Darbaspēkam ir ļoti liela nozīme ekonomikas darbībā. No uzņēmēju viedokļa ar to saprot izmaksas (darbaspēka izmaksas), kuras ietver ne tikai darbiniekiem izmaksātās darba algas, bet arī ar algu nesaistītās izmaksas — galvenokārt darba devēja maksājamās sociālā nodrošinājuma iemaksas. Tādējādi darbaspēja izmaksas ir būtisks uzņēmumu konkurētspējas faktors, lai gan to ietekmē arī kapitāla izmaksas (piemēram, aizdevumu procenti un dividendes no ieguldījumiem kapitālā), kā arī ar cenām nesaistīti faktori, piemēram, uzņēmējdarbības kompetence, prasmes un darba ražīgums, kā arī inovācija un zīmola/produkta pozicionēšana tirgū.


Full article


Darbaspēka izmaksu komponenti

Attiecībā uz darbiniekiem — par viņu darbu saņemtā atlīdzība, kuru parasti dēvē par darba algu vai izpeļņu, visbiežāk ir viņu galvenais ienākumu avots, un tādējādi tai ir būtiska ietekme uz viņu spēju tērēt vai veidot ietaupījumus. Bruto darba alga /izpeļņa ietver sociālā nodrošinājuma iemaksas, ko maksā darbinieks, savukārt neto izpeļņu aprēķina, atskaitot šīs iemaksas un visas summas, kuras jāmaksā valstij, piemēram, ienākuma nodokļi. Tā kā nodokļu summa parasti ir atkarīga no mājsaimniecības stāvokļa tās ienākumu un sastāva ziņā, neto izpeļņu aprēķina attiecībā uz vairākiem tipiskākajiem mājsaimniecību stāvokļiem.

1. shēmā ir sniegts pārskats par saistību starp neto izpeļņu, bruto izpeļņu /algām un darbaspēka izmaksām.

1. shēma. Darbaspēka izmaksu komponenti

Darbaspēka izmaksas

Saskaņā ar aplēsēm vidējās darbaspēka izmaksas stundā 2019. gadā bija 27,7 EUR ES 27 dalībvalstīs un 31,4 EUR eurozonā (EZ 19 dalībvalstīs). Tomēr šī vidējā aplēse neparāda būtiskās atšķirības ES dalībvalstu starpā — tajās darbaspēka izmaksas stundā ir diapazonā no 6,0 EUR Bulgārijā līdz 44,7 EUR Dānijā (sk. 1. diagrammu); Norvēģijā šī vidējā aplēse bija vēl augstāka (50,2 EUR).

1. diagramma. Aplēstās darbaspēka izmaksas stundā, 2019. gads
(EUR)
Avots: Eurostat (lc_lci_lev)


Darbaspēka izmaksās ietilpst izmaksas par darba algām un ar algu nesaistītās izmaksas, piemēram, darba devēju veiktās sociālā nodrošinājuma iemaksas. Ar algu nesaistīto izmaksu īpatsvars kopējās darbaspēka izmaksās visās ekonomikas nozarēs kopumā 2019. gadā bija 25,1 % ES 27 dalībvalstīs un 25,6 % eurozonā. Ar algu nesaistīto darba izmaksu īpatsvars būtiski atšķīrās arī starp ES dalībvalstīm — augstākais ar algu nesaistīto izmaksu īpatsvars reģistrēts Francijā (32,9 %), Zviedrijā (32,2 %) un Itālijā (28,8 %), savukārt zemākais šo izmaksu īpatsvars reģistrēts Luksemburgā (11,0 %), Maltā (5,9 %) un Lietuvā (5,3 %).

Bruto algas/izpeļņa

Vidējā izpeļņa

Bruto izpeļņa veido lielāko daļu no darbaspēka izmaksām. 2014. gadā augstākā vidējā stundas bruto izpeļņa (izteikta eiro) tika reģistrēta Dānijā (25,52 EUR), Īrijā (20,16 EUR) un Zviedrijā (18,46 EUR). Savukārt zemākā vidējā stundas bruto izpeļņa (izteikta eiro) tika reģistrēta Lietuvā (3,11 EUR), Rumānijā (2,03 EUR) un Bulgārijā (1,67 EUR). Citiem vārdiem sakot, ES 27 dalībvalstīs augstākā vidējā stundas bruto izpeļņa, izteikta eiro, bija 15 reizes lielāka par zemāko izpeļņu; koriģējot šo rādītāju atbilstīgi cenu līmeņiem (to izsakot pirktspējas līmenī (PSL)), augstākā vidējā bruto izpeļņa stundā bija piecas reizes lielāka nekā zemākā vidējā bruto izpeļņa stundā, un arī šajā ziņā Dānijai un Bulgārijai bija attiecīgi augstākais un zemākais rādītājs.

2. diagramma. Vidējā bruto izpeļņa stundā visiem darbiniekiem
(izņemot mācekļus), 2014. gads
Avots: Eurostat (earn_ses_pub2s)


Zema atalgojuma saņēmēji

Zema atalgojuma saņēmēji ir darbinieki, kuri saņem divas trešdaļas vai vēl mazāk no vidējās bruto izpeļņas stundā konkrētajā valstī. ES 28 dalībvalstīs (ieskaitot Apvienoto Karalisti; datu par ES 27 dalībvalstīm nav) 2014. gadā 17,2 % darbinieku bija zema atalgojuma saņēmēji, savukārt eurozonā viņu īpatsvars bija 15,9 %. Zema atalgojuma saņēmēju īpatsvars ES 27 dalībvalstīs 2014. gadā būtiski atšķīrās — vislielākais šādu darbinieku īpatsvars bija Latvijā (25,5 %), Rumānijā (24,4 %) un Lietuvā (24,0 %). Savukārt valstis, kurās zema atalgojuma saņēmēju īpatsvars nepārsniedza 10 % darbinieku, bija Itālija (9,4 %), Francija (8,8 %), Dānija (8,6 %), Somija (5,3 %), Beļģija (3,8 %) un Zviedrija (2,6 %).

3. diagramma. Zema atalgojuma saņēmēji — darbinieki
(izņemot mācekļus), kuru ienākumi ir divas trešdaļas vai mazāk no vidējās bruto izpeļņas stundā, 2014. gads
(% no darbiniekiem)
Avots: Eurostat (earn_ses_pub1s)

Vīriešu un sieviešu darba samaksas atšķirība

Nekoriģēta vīriešu un sieviešu darba samaksas atšķirība ir svarīgs rādītājs, ar kuru var novērtēt vīriešu un sieviešu vidējās izpeļņas atšķirības ES. 2018. gadā ES 27 dalībvalstīs kopumā sievietes saņēma vidēji par 14,8 % mazāku darba samaksu nekā vīrieši, savukārt eurozonā šī atšķirība bija 15,9 %. Lielākā vīriešu un sieviešu darba samaksas atšķirība tika konstatēta Igaunijā (22,7 %), Vācijā (20,9 %) un Čehijā (20,1 %). Mazākā vīriešu un sieviešu darba samaksas atšķirība bija Itālijā (5,0 %; 2017. gada dati), Luksemburgā (4,6 %) un Rumānijā (3,0 %). Sk. 4. diagrammu.

4. diagramma. Nekoriģēta vīriešu un sieviešu darba samaksas atšķirība, 2018. gads
(atšķirība starp strādājošu vīriešu un sieviešu vidējo bruto izpeļņu stundā, izteikta procentos no vīriešu bruto izpeļņas)
Avots: Eurostat (earn_gr_gpgr2)


Šīs vīriešu un sieviešu darba samaksas atšķirības var veicināt dažādi faktori, piemēram, atšķirīgs ekonomiski aktīvā darbaspēka līmenis, atšķirības starp profesijām un darbības jomām, kurās vērojams vīriešu vai sieviešu darbaspēka pārsvars, atšķirīga vīriešu un sieviešu iesaiste nepilna laika darbā, kā arī privāto un valsts iestāžu personāla nodaļu attieksme pret karjeras attīstību un neapmaksātu atvaļinājumu un/vai grūtniecības un dzemdību atvaļinājumu / vecāku atvaļinājumu. Vīriešu un sieviešu darba samaksas atšķirības varētu vismaz daļēji skaidrot ar vairākiem to pamatā esošiem faktoriem, piemēram, nozaru un darba tirgus segregāciju, izglītību un mācībām, informētību un pārredzamību, kā arī tiešu diskrimināciju. Vīriešu un sieviešu darba samaksas atšķirības atspoguļo arī citas nevienlīdzības, jo īpaši ģimenes pienākumu nesamērīgi lielo daļu, ko uzņemas sievietes, un ar to saistītās grūtības apvienot darbu un privāto dzīvi. Daudz sieviešu strādā nepilna darba laika darbu vai ir noslēgušas netipiskus darba līgumus. Lai gan tas ļauj viņām palikt darba tirgū un vienlaikus veikt ģimenes pienākumus, tas var negatīvi ietekmēt viņu darba samaksu, karjeras attīstību, iespēju tikt paaugstinātām amatā un pensiju.

Neto izpeļņa un nodokļu slogs

Visu datu pamatā ir plaši atzīts ESAO modelis, saskaņā ar kuru skaitļus iegūst no valsts avotiem (plašāka informācija par šo modeli atrodama vietnē OECD - Benefits and wages (angļu valodā)).

Neto izpeļņa

Informācija par neto izpeļņu papildina bruto izpeļņas datus ar datiem par izmantojamo ienākumu, t. i., ienākumu summu, kura atliek, kad no bruto ienākumiem ir atskaitīti ienākuma nodokļi un darbinieku sociālā nodrošinājuma iemaksas un — ja mājsaimniecībā ir bērni — tiem ir pieskaitīti ģimenes pabalsti (naudas pārvedumi, ko izmaksā par apgādībā esošiem bērniem).

2019. gadā neto izpeļņa vienai personai, kura saņem 100 % no uzņēmējdarbības ekonomikā nodarbinātas personas, kurai nav bērnu, vidējās izpeļņas, bija diapazonā no 42 584 EUR Luksemburgā līdz 6030 EUR Bulgārijā. Šajās divās ES dalībvalstīs tika reģistrēta arī attiecīgi augstākā (57 175 EUR) un zemākā (6603 EUR) vidējā neto izpeļņa precētam pārim ar vienu pelnītāju un diviem bērniem (sk. 5. diagrammu).

5. diagramma. Gada neto izpeļņa, 2019. gads
(EUR)
Avots: Eurostat (earn_nt_net)


Luksemburgā tika reģistrēts augstākais gada neto izpeļņas rādītājs attiecībā uz gadījumu, kad strādā abi laulātie (abi saņem vidējo strādājošā izpeļņu), — 94 638 EUR pāriem ar diviem bērniem un 87 024 EUR pāriem bez bērniem. Zemākā neto izpeļņa reģistrēta Bulgārijā: 12 102 EUR pāriem ar diviem bērniem un mazliet mazāk — 12 061 EUR — pāriem bez bērniem.

Nodokļu slogs

Nodokļu likmju rādītāji (nodokļu īpatsvars darbaspēka izmaksās, bezdarba slazds un zema atalgojuma slazds) tiek izmantoti, lai pārraudzītu darba pievilcīgumu. 6. diagrammā tie ir norādīti attiecībā uz zema atalgojuma saņēmēju, kurš nopelna divas trešdaļas (precīzāk, 67 %) no uzņēmējdarbības ekonomikā nodarbinātas personas vidējās izpeļņas (NACE 2. red., B–N sadaļa) un kurš ir neprecēta persona bez bērniem.

Pirmais rādītājs, proti, nodokļu īpatsvars darbaspēka izmaksās, ļauj novērtēt nodokļu slogu un sociālā nodrošinājuma iemaksas attiecībā pret darbaspēka izmaksām. Šis īpatsvars ir definēts kā bruto algai piemērojamais ienākuma nodoklis kopā ar darbinieka un darba devēja veiktajām sociālā nodrošinājuma iemaksām, un to izsaka procentos no kopējām darbaspēka izmaksām. Nodokļu īpatsvars darbaspēka izmaksās ES 27 dalībvalstīs 2019. gadā bija 39,5 % (eurozonā — 40,1 %). Augstākais nodokļu īpatsvars darbaspēka izmaksās zema atalgojuma saņēmējiem 2019. gadā tika reģistrēts Beļģijā (45,4 %), Vācijā (45,2 %) un Ungārijā (44,6 %), bet zemākais — Maltā (27,4 %), Īrijā (24,6 %) un Kiprā (18,1 %).

6. diagramma. Nodokļu likmju rādītāji attiecībā uz zema atalgojuma saņēmējiem — neprecētām personām bez bērniem, 2019. gads
(%)
Avots: Eurostat (earn_nt_taxwedge), (earn_nt_unemtrp) un (earn_nt_lowwtrp)


Otrais rādītājs, proti, bezdarba slazda rādītājs, ļauj novērtēt bruto izpeļņas palielinājuma īpatsvaru (izteiktu procentos), kas tiek atskaitīts, iekasējot augstākus nodokļus un darbinieku sociālā nodrošinājuma iemaksas un pārtraucot izmaksāt bezdarbnieka un citus pabalstus, kad bezdarbnieks atgriežas darba tirgū. 2019. gadā bezdarba slazda rādītājs ES 27 dalībvalstīs bija 74,4 % (eurozonā — 74,5 %). Augstākie rādītāji tika reģistrēti Beļģijā (93,1 %), Luksemburgā (90,9 %) un Dānijā (88,9 %), zemākie — Slovākijā (46,4 %), Grieķijā (34,6 %) un Igaunijā (32,2 %).

Trešais rādītājs, proti, zema atalgojuma slazda rādītājs, novērtē bruto izpeļņas palielinājuma īpatsvaru (izteiktu procentos), kas tiek atskaitīts, gan iekasējot ienākuma nodokļus un darbinieka sociālā nodrošinājuma iemaksas, gan pārtraucot izmaksāt pabalstus, kad bruto izpeļņa palielinās no 33 % līdz 67 % no darba ņēmēja vidējās izpeļņas. ES 27 dalībvalstīs 2019. gadā zema atalgojuma slazda rādītājs bija 39,3 % (eurozonā — 41,1 %). Augstākie rādītāji atkal bija Beļģijā (60,4 %), Luksemburgā (50,6 %) un Dānijā (50,2 %), bet zemākie — Bulgārijā (22,4 %), Igaunijā (21,0 %) un Kiprā (8,3 %).

Tabulu un grafiku izejas dati

Datu avoti

Darbaspēka izmaksas

Darbaspēka izmaksas ietver atlīdzību darbiniekiem (tostarp darba algu naudā un natūrā, darba devēja sociālā nodrošinājuma iemaksas), profesionālās izglītības izmaksas un citus izdevumus (piemēram, izmaksas, kas saistītas ar darbinieku pieņemšanu darbā, izdevumus par darba apģērbu, kā arī darbaspēka nodokļus, ko uzskata par darbaspēka izmaksām, atņemot visas saņemtās subsīdijas). Šie darbaspēka izmaksu komponenti un to elementi ir definēti 2005. gada 21. oktobra Regulā (EK) Nr. 1737/2005.

Darbaspēka izmaksu statistika veido hierarhisku sistēmu ar daudzgadu, ikgadējo un ceturkšņa statistiku, kas paredzēta, lai sniegtu visaptverošu un detalizētu priekšstatu par darbaspēka izmaksu līmeni, struktūru un īstermiņa dinamiku dažādās ekonomikas nozarēs ES dalībvalstīs un atsevišķās trešās valstīs. Visa statistika ir balstīta uz darbaspēka izmaksu saskaņotu definīciju. Darbaspēka izmaksu līmeņu pamatā ir jaunākais (šobrīd — 2016. gada) darbaspēka izmaksu apsekojums un ekstrapolācija, kas balstīta uz ceturkšņa darbaspēka izmaksu indeksu. Darbaspēka izmaksu apsekojums ir reizi četros gados veikts apsekojums, kurā ļoti detalizētā līmenī tiek apkopoti dati par darbaspēka izmaksu līmeņiem. Lai būtu iespējama ekstrapolācija ar darbaspēka izmaksu indeksu, datus izmanto tikai apkopotā līmenī. Ceturkšņa darbaspēka izmaksu indekss (Euroindicator (angļu valodā)) mēra izmaksu spiedienu, ko rada darbaspēka ražošanas faktors. Dati, kas ietilpst darbaspēka izmaksu indeksa apkopojumā, attiecas uz kopējām vidējām darbaspēka izmaksām stundā un uz divām darbaspēka izmaksu kategorijām — darba algām; darba devēju sociālā nodrošinājuma iemaksām un nodokļiem, atskaitot darba devēja saņemtās dotācijas. Dati ir pieejami par Eiropas kopsavilkuma rādītājiem (ES un eurozona) un ES dalībvalstu kopsavilkuma rādītājiem, kuri aptver rūpniecības, būvniecības un pakalpojumu nozares (izņemot valsts pārvaldi, aizsardzību, obligāto sociālo apdrošināšanu), atbilstoši NACE 2. red. B–N un P–S sadaļai (informācija ir sadalīta arī pēc saimnieciskās darbības veida) atkarībā no sezonas un darba dienām koriģētā formātā.

Bruto algas/izpeļņa

Galvenās izpeļņas definīcijas ir noteiktas 2005. gada 21. oktobra Regulā (EK) Nr. 1738/2005. Šie dati ir iegūti no reizi četros gados veiktā izpeļņas struktūras apsekojuma (SES), kura jaunākie dati ir no 2014. gada oktobra. Bruto izpeļņa aptver darba devēja tieši izmaksāto atlīdzību naudā pirms nodokļu atskaitījumiem un to sociālā nodrošinājuma iemaksu veikšanas, kuras maksā atalgojuma saņēmēji un ietur darba devējs. Bruto izpeļņā tiek iekļautas visas prēmijas neatkarīgi no tā, vai tās izmaksā regulāri (piemēram, 13. vai 14. mēneša alga, atvaļinājuma prēmijas, peļņas sadale, atlīdzība par neizmantotu atvaļinājumu, neregulāri pasūtījumi u. c.).

Dati par vidējo izpeļņu ir balstīti uz visu tādu darbinieku (pilna un nepilna darba laika darbinieku, izņemot mācekļus) bruto izpeļņu stundā, kas strādā uzņēmumos, kuros ir nodarbināti 10 vai vairāk darbinieku, visās ekonomikas nozarēs, izņemot lauksaimniecību, zvejniecību, valsts pārvaldi, privātās mājsaimniecības un ārpusteritoriālās organizācijas. Vidējā izpeļņa ir vērtība, no kuras puse no visiem iedzīvotājiem saņem mazāk, bet otra iedzīvotāju puse nopelna vairāk.

Vīriešu un sieviešu darba samaksas atšķirība

Nekoriģēta vīriešu un sieviešu darba samaksas atšķirība ir definēta kā atšķirība starp algotu darbu strādājošo vīriešu un sieviešu vidējo bruto izpeļņu stundā, ko izsaka kā procentuālo daļu no vīriešu vidējās bruto izpeļņas stundā. Šo rādītāju apkopošanai izmantotās metodikas pamatā ir dati, kuri savākti, izmantojot izpeļņas struktūras apsekojumu (SES), un kurus pārskata reizi četros gados, kad kļūst pieejami izpeļņas struktūras apsekojuma dati.

Saskaņā ar izmantoto metodi nekoriģēts vīriešu un sieviešu darba samaksas atšķirības rādītājs attiecas uz visiem darbiniekiem (netiek piemēroti vecuma un nostrādāto stundu skaita ierobežojumi) uzņēmumos (kuros ir nodarbināti vismaz 10 darbinieki) rūpniecības, būvniecības un pakalpojumu nozarēs (atbilstoši NACE 2. red. B–S sadaļai, izņemot O sadaļu). Dažas valstis sniedz arī informāciju par NACE 2. redakcijas O sadaļu (valsts pārvalde un aizsardzība, obligātā sociālā apdrošināšana), lai gan tas nav obligāti. Ir pieejama arī informācija ar analīzi starp publisko un privāto sektoru, pēc darba laika (pilns vai nepilns darba laiks) un balstoties uz darbinieku vecumu.

Neto izpeļņa un nodokļu slogs

Neto izpeļņu iegūst no bruto izpeļņas, un tā atspoguļo atlīdzības apjomu, ko darbinieki var faktiski paturēt, lai to iztērētu vai veidotu ietaupījumus. Salīdzinājumā ar bruto izpeļņu neto izpeļņa neietver sociālā nodrošinājuma iemaksas un nodokļus, bet ietver ģimenes pabalstus.

Bezdarba slazdu definē kā bruto izpeļņas palielinājuma un neto izpeļņas palielinājuma starpību, kas rodas, bezdarbniekam iesaistoties darba tirgū, un to izsaka kā procentuālo daļu no bruto izpeļņas.

Konteksts

Darbaspēka izmaksu un izpeļņas struktūra un izmaiņas ir svarīgi darba tirgus elementi, kas atspoguļo fizisku personu nodrošinātu darbaspēku un uzņēmumu pieprasījumu pēc tā.

ES mērķis ir veicināt vienlīdzīgas iespējas, kas ietver vīriešu un sieviešu darba samaksas atšķirības pakāpenisku izskaušanu. Līguma par Eiropas Savienības darbību (LESD) 157. panta 1. punktā ir izklāstīts princips, ka vīrieši un sievietes par vienādu vai vienādi vērtīgu darbu saņem vienādu darba samaksu, un 157. panta 3. punktā ir sniegts juridiskais pamats tiesību aktiem par vienlīdzīgu attieksmi pret vīriešiem un sievietēm nodarbinātības jautājumos. Eiropas Komisija 2020. gada martā pieņēma dzimumu līdztiesības stratēģiju 2020.–2025. gadam. Cita starpā tā paredz novērst vīriešu un sieviešu darba samaksas un pensiju atšķirības:

“Princips, ka vīrieši un sievietes par vienādu vai vienādi vērtīgu darbu saņem vienādu darba samaksu, ir nostiprināts Līgumos kopš 1957. gada un iestrādāts ES tiesību aktos. Tas nodrošina tiesiskās aizsardzības līdzekļus diskriminācijas gadījumā. Tomēr vidēji sievietes joprojām pelna mazāk nekā vīrieši. Uzkrātās vīriešu un sieviešu nodarbinātības un darba samaksas atšķirības dzīves laikā rada vēl lielākas pensiju atšķirības, un līdz ar to vecāka gadagājuma sievietes ir vairāk pakļautas nabadzības riskam nekā vīrieši. Lai likvidētu vīriešu un sieviešu darba samaksas atšķirības, ir jāpievēršas visiem to pamatcēloņiem, tostarp sieviešu zemākai līdzdalībai darba tirgū, neredzamam un neapmaksātam darbam, tam, ka sievietes biežāk izmanto nepilna laika darbu un karjeras pārtraukumus, kā arī vertikālai un horizontālai segregācijai, kuras pamatā ir dzimumu stereotipi un diskriminācija. Ja ir pieejama informācija par darba samaksas līmeni, ir vieglāk atklāt atšķirības un diskrimināciju. Pārredzamības trūkuma dēļ daudzas sievietes nezina vai nevar pierādīt, ka viņas saņem pārāk zemu atalgojumu. Komisija līdz 2020. gada beigām iesniegs saistošus pasākumus attiecībā uz darba samaksas pārredzamību.”

Direct access to

Other articles
Tables
Database
Dedicated section
Publications
Methodology
Visualisations




  • Earnings (t_earn) (angļu valodā), sk.:
Gender pay gap in unadjusted form (tsdsc340)
Labour cost index by NACE Rev. 2 (teilm100)
Labour cost index by NACE Rev. 2 - percentage change Q/Q-1 (teilm120)
Labour cost index by NACE Rev. 2 - percentage change Q/Q-4 (teilm130)
Labour cost index by NACE Rev. 2 - Index (2012=100) (teilm140)